DC Paprsek - chráněné dílny

Praha 6 - Veleslavín

2018

V realizaci

Ing. arch. Adam Fröhlich

Ing. arch. Petr Srogončík

Ing. arch. Anna-Maria Žílová

Místo:

Rok: 

Stav:

Autoři:

Popis:

Novostavba pracovních dílen v rámci areálu DC Paprsek v Praze tvarově kopíruje oblou hranici pozemku a přímo navazuje na původní objekt menšího skladu. Jedná se o zcela otevřený a přirozeně osvětlený prostor s venkovní terasou a přesahující plochou střechou. Kompozičně je objekt dělen na jednotlivé ateliéry (tzv. špinavý a čistý), spolu s místností pro individuální práci a skladem s keramickou pecí.

Popis:

Objekt je jednopodlažní, nepodsklepený. Terasa směřuje směrem k dětskému hřišti a prostorné parcele se zahradou. Celý koncept si zakládá na znázornění slunečních paprsků. Úzký pás křídové tabule u hlavního vchodu dovolí menším i větším dětem se „vyřádit“. Hned vedle následuje úzká část s mozaikou symbolizující celý areál DC Paprsku.

 

Obvodovou stěnu, směřující k terase, tvoří posuvné skleněné dveře s možností úplného propojení ateliéru s venkovní přírodou. Ateliéry lze zcela propojit či uzavřít dřevěnou posuvnou příčkou. Přesah střechy chrání objekt před přehřátím a nadměrným světlem, zároveň kryje terasu před nepříznivými vlivy. 

 

Pracovní dílny jsou především určeny pro děti a dospívající z centra DAR Paprsek. Mají možnost se zde věnovat výtvarným činnostem, keramice, či jen odpočívat na slunečné terase. Hned u terasy si mohou užívat na dětském hřišti, kreslit křídou po tabuli nebo bobovat na svažitém kopci.

© 2019 by AF atelier s r.o.  |  tel.: 602 273 990  |  mail: frohlich@afatelier.cz   |  web by Jiří Suchý